Tento príspevok je určený slovenským pretekárom, ktorí jazdia triedu 125 Sport Production. Po tom, ako tento rok vypadla táto trieda zo seriálu medzinárodného šampionátu Alpe Adria, v rámci ktorého sa jazdí slovenský šampionát, stala sa jej budúcnosť na Slovensku neistou.

Predsedovi ŠK CPM SMF, Milošovi Balážovi, sa podarilo dať dohromady seriál M SR mimo Alpe Adrie s tým, že sa dve podujatia uskutočnili v rámci MM SR Vintage (5. variant 1. mája Slovakia Ringu a priemyselná zóna Trenčín v auguste) a jedno na Cene Slovenska v septembri na Slovakia Ringu. Okrem toho sa do hodnotenia rátali aj výsledky pretekov v českom Hradci Králové.

 

Pred sezónou 2019 sa však opäť vynára otázka o budúcnosti triedy 125 SP.

Organizátori MM SR Vintage v jazde pravidelnosti v Trenčíne sa z pochopiteľných príčin naďalej obávajú na svojom okruhu vypisovať triedy na rýchlosť, takže z možného kalendára triedy 125 SP tak vypadáva jeden z vlaňajších usporiadateľov.

 

Ďalšou neznámou je možný odchod pretekárov z tejto triedy, niektorí z nich sa už verejne vyjadrili, že by radšej skúsili triedu SSP300. Ani to by však nemuselo znamenať definitívny zánik triedy 125 SP v slovenskom šampionáte. V Českej republike totiž Autoklub ČR vypísal na prírodných okruhoch oficiálny český šampionát a bola by tu možnosť participácie SMF na niektorom z podujatí, ktoré by tak mohlo byť zaradené do slovenského šampionátu.

 

V tomto smere chce preto ŠK CPM SMF pri otázke budúcnosti triedy 125 SP spolupracovať priamo s pretekármi, ktorým dávame možnosť vyjadriť sa v nasledujúcom formulári pod článkom. Prosíme pretekárov, aby si uvedomili vážnosť situácie a aj vo svojom záujme sa vyjadrili.

 

Ďakujeme Vám.

 

Miloš Baláž

Viceprezident SMF pre CP

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť nasledujúce HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>