Dve víťazstvá vybojoval cez víkend na Slovakia Ringu slovenský pretekár Roman Kučera, jazdec Motoclubu Baláž v triede Supersport 300. Okrem víťazstiev v medzinárodnom hodnotení bral navyše plný počet bodov aj do slovenského šampionátu.

Roman Kučera:

„Pred cenou Slovenska a po dlhej dobe pred domácimi pretekmi som mal zmiešané pocity, pretože mi Slovakia Ring nikdy veľmi nesedel.

V piatok som žiaľ kvôli technickým problémom jazdil iba jeden tréning. V kvalifikácii sme mali stanovený jasný cieľ, zvíťaziť, ale hneď v prvom kole mi spadla reťaz a nestihli sme to spraviť v čase, takže som musel do pretekov štartovať z posledného miesta. Musím priznať, že som mal celkom stres, či sa dokážem dostať do vedúcej skupiny, ale nečakal som, že sa dostanem na prvé miesto už v prvom kole. Potom som odbehol súperom a išiel som v pokoji na istotu.

V nedeľnom warm upe zase prišla technická porucha so spojkou, takže som zase nič nezajazdili, ale do pretekov som už štartoval vpredu, takže som bol pokojný. Prvé tri kolá som išiel veľmi pomaly z dôvodu, že som nebol rozjazdený, keďže som nešiel warm up, ale potom som chytil tempo a opäť som ušiel a jazdil s pokoji.

Chcem poďakovať všetkým sponzorom, celému tímu Motoclub Baláž, Karlovi Peškovi, môjmu mechanikovi Riškovi a môjmu otcovi.“

Tlačová správa Romana Kučeru

Foto: Chrisitian Lochet