V dňoch 14.-17.marca 2019 sa na výstavisku Incheba Bratislava uskutoční už 19. ročník výstavy MOTOCYKEL 2019. Ako odborný garant sa výstavy i tento zúčastňuje i Slovenská motocyklová federácia, ktorej expozícia je umiestnená v hale B stred – stánok č. 44.

Expozícia SMF, ktorú zabezpečujeme v spolupráci s redakciou časopisu Svet motocyklov, sa nesie pod heslom „História a súčasnoť v jednej stope“ – vedľa seba budete môcť vzhliadnúť historiské i súčasné motocykle všetkých šiestich disciplín SMF. Výstavné motocykle sú do expozície zabezpečené v spolupráci s Vlastivedným múzeom Považská Bystrica, Petrom Balážom a ďalšími členmi SMF, ktorí nezištne zapožičali svoje vzácne stroje.

Počas jednotlivých výstavných dní bude SMF prezentovať svoju činnosť v jednotlivých motocyklových disciplínach,  predstavený bude kalendár športovej sezóny 2019, sezóny ktorá je už 25. súťažnou sezónou v histórii SMF.

Podujatia SMF roku 2019 budú od prezentovanéý i v rámci  tlačového briefingu  „Športová sezóna SMF 2019 – 25. súťažná sezóna SMF“, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 14.3.2019 v programovom centre výstavy v hale B stred, so začiatkom o 11,00 hod.  Tohtoročný kalendár SMF je veľmi bohatý na rôzne motocyklové podujatia. V súčasnej dobe máme do kalendára zaradených viac ako 95 podujatí, medzi ktorými je celý rad výzmaných podujatí FIM a FIM Európa: majstrovstvý sveta endurance na Slovakia Ringu, kvalifikácia majstrovstiev sveta GP speedway v Žarnovici, majstrovstvá Európy v motokrose mládeže EMX65, EMX85 vo Veľkých Uherciach, majstrovstvá Európy enduro v Brezne a ďalšie európske poháre a podujatia Alpe Adria a MACEC.

Okrem toho SMF, aj v spolupráci so časopisom Svet motocyklov a motocyklovým portálom Motoride.sk, pripravila v programovom centre výstavy celý rad sprievodných podujatí. Vo štvrtok 14.3.2019 sa po tlačovom briefingu uskutoční beseda s Miroslavom Slobodom, majstrom SR CPM tr. supersport, účastníkom Tourist trophy na ostrove Man. V piatok

15.3.2016  je to beseda s účastníkmi rely Africa Eco Race Jánom Zaťkom a Martinom Benkom (16:00h.), v sobotu 16.3.2019 beseda s úspešným účastníkom rely Dakar Štefanom Svitkom (13:30h.), ktorá bude nasledovať po veľmi zaujímavej súťaži v balansovaní na trialových motocykloch (sobota od 12,00 hod. na centrálnom pódiu programového centra). V nedeľu sa uskutoční  druhá beseda s Miroslavom „Lakim“ Slobodom, po ktorej bude nasledovať beseda s druhým našim známym jazdco rely Dakar Ivanom Jakešom (13:00h.).

Okrem toho sa v piatok 15.3.2019 vo vonkajších priestoroch pred halou A uskutočnia ukážkové jazdy majstra Európy v triale Vladimíra Kothay a jeho trialovej školy (13.00-15:00) a v sobotu bude svoju činnosť pred halou A prezentovať i Junior moto akadémia CPM.

V rámci výstavy Motocykle 2019 sa v sobotu od 10:00 v EXPO clube uskutoční i seminár organizátorov športových podujatí SMF venovaný zákonu o športe a zákonu o organizácia športových podujatí. Po tomto seminári bude program v Expo clube pokračovať seminárom environmentálnych komisárov SMF.

Bližšie informácie k výstave nájdete na stránke