Druhé preteky medzinárodného šampionátu Alpe Adria a Európskeho pohára v triede Supersport 300 čakajú počas budúceho víkendu v holandskom Assene na českého pretekára Jirku Nespěšného jazdiaceho s licenciou Slovenskej motocyklovej federácie.

Čerstvo 15-ročný pretekár, ktorý bol v ostatných dvoch rokoch majstrom Slovenska, sa tento rok po prvýkrát predstavil počas posledného aprílového víkendu na podujatí Alpe Adrie a Európskeho pohára na Slovakia Ringu pod vedením skúseného Miloša Baláža a jeho Motoclubu Baláž. Celý víkend sa niesol v znamení zoznamovania sa s úplne novým motocyklom. Po sobotných problémoch s nastavením pérovania to v nedeľu pre Jirku dopadlo viac ako uspokojivo a bolo z toho celkovo 3. miesto v európskom pohári Supersport 300, 1. miesto v majstrovstvách Slovenska a štvrté miesta v rámci MM ČR a v Alpe Adrii.

Pre nadchádzajúci víkend v Assene je Jirka pripravený podať čo najlepší výkon. Poďakovanie mladého pretekára smeruje k tímovému bossovi Milošovi, celej rodine a takisto všetkým podporovateľom a priateľom, ktorí mu držia palce.

 

Tlačová správa Jirku Nespěšného

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť nasledujúce HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>