Ťažké chvíle zažil na piatom podujatí medzinárodného šampionátu Alpe Adria na rakúskom Red Bull Ringu slovenský pretekár Motoclubu Baláž, Roman Kučera, ktorý bol jedným z najväčších favoritov na víťazstvo.

V sobotných pretekoch sa po páde zranil, no po hrdinskom výkone v druhých pretekoch dokázal vybojovať tretie miesto. Už počas nasledujúceho víkendu sa predstaví domácim fanúšikom na Cene Slovenska na Slovakia Ringu.

Roman Kučera:

„Na preteky šampionátu Alpe Adria na Red Bull Ringu som sa tešil, keďže som na tomto okruhu nikdy nejazdil a na motorke som nesedel od Grobniku.

Piatkové tréningy prebiehali tak ako som si predstavoval, prvý tréning na vode som dokončil na 3. mieste, bolo to zároveň moje zoznámenie sa s traťou a potom tie ostatné dva boli na suchu a v oboch som bol na prvom mieste. Vedel som teda, že mám na výhru.

V sobotu ráno prišla kvalifikácia, z ktorej bolo 2. miesto o 1 desatinu za prvým. Vôbec mi to nevadilo, keďže som mal rýchlosť, no potom prišli preteky, do ktorých mi nevyšiel štart a dostali sa predo mňa súperi, jeden z nich spadol a vytlačil ma, čím som dosť stratil na vedúcu trojicu, preto som veľmi tlačil, no a bol z toho ťažký pád v predposlednej zákrute… Ako som spadol, motorka ma zavalila a veľmi som si zranil nohu… Hneď má previezli do nemocnice, lebo mali podozrenie na zlomeninu, no našťastie to zlomené nebolo, tak v nedeľu ráno som dostal povolenie k štartu.

Vo warm upe som bol veľmi opatrný a veľmi ma v pravých zákrutách bolela noha. Do pretekov som šiel len s cieľom dojazdiť. Na začiatku som sa veľmi prepadol, ale postupne som mal väčšiu dôveru k motorke a cítil sa lepšie. Aj napriek bolestiam sa mi podarilo z 8. miesta prebojovať dopredu a dotiahnuť skupinku bojujúcu o 2. miesto. Nevyšlo to, o pár tisícniek som bol štvrtý, ale mal som najrýchlejšie kolo pretekov, takže viem že môžem bojovať o víťazstvo. Nakoniec som sa v poradí posunul na tretie miesto pre diskvalifikáciu súpera predo mnou.

Chcem poďakovať celému tímu Motoclub Baláž a každému za podporu. Uvidíme sa cez víkend na Cene Slovenska na Slovakia Ringu.“

Tlačová správa Romana Kučeru

Foto: Dean Grbać