Športová komisia Alpe Adria Circuit Racing spolu s riadiacou radou Alpe Adria dnes zverejnila novú verziu medzinárodného motocyklového šampionátu Alpe Adria.

Vzhľadom na pretrvávajúci núdzový stav v Taliansku a dodržiavanie Super Green Pass do 31. marca, ktorý môže spôsobiť nedostatok jazdcov, šampionát nezačne v marci! Podujatie v Taliansku by sa tak malo presunúť na máj. V krátkom čase sa navyše rozhodne o tom, či sa úvodné preteky šampionátu uskutočnia 22.-24. apríla v Brne.

Predbežný termínový kalendár:
22.-24. apríla Česká republika, TBA
Máj Taliansko, TBA
24.-26. jún Chorvátsko, Rijeka
08.-10. júl Slovensko, Slovakia Ring
26.-28. august Chorvátsko, Rijeka

V nasledujúcich dňoch bude finálna verzia športovo-technických pravidiel dokončená a zverejnená na webovom sídle.

Zdroj: FB Alpe Adria