Viac ako dvesto pretekárov z ôsmich európskych krajín sa predstavilo na víkendových pretekoch na letisku v Trenčíne. Organizátorom podujatia bol aj tentoraz Motoclub Baláž, ktorého prezidentom je náš bývalý úspešný pretekár Miloš Baláž. Ten po skončení podujatia mohol konštatovať spokojnosť nielen s priebehom pretekov, ale aj s počtom jazdcov a divákov, ktorí si užili krásne motocyklové zápolenia. Na súťažiacich čakali dvoje samostatne hodnotené preteky, prvé sa odjazdili už v sobotu, druhé potom v nedeľu.

Okrem bodov do medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky na prírodných okruhoch sa bojovalo aj o body do medzinárodného českého šampionátu, majstrovstiev Alpe Adria veteránov, MMSR veteránov a na štarte nechýbali ani krásne talianske stroje značky Ducati, ktorých seriál Ducati Slovakia Cup je už mnoho rokov súčasťou slovenských pretekárskych podujatí. Mimoriadne populárnou triedou sú aj sajdkáry, kde diváci obdivujú predovšetkým umenie spolujazdcov.

Preteky triedy 125 Sport Production sa síce jazdia na obsahovo najslabších motocykloch, ale vždy sú zárukou krásnych súbojov na trati. Rovnako tomu bolo aj tentoraz v Trenčíne. Víťazstvá si z Považia doniesli českí pretekári, v sobotu zvíťazil Michal Vecko, v nedeľu mladučký Jakub Horyna. Rovnako do českej republiky smerovali aj trofeje za dve víťazstvá Karla Šilpocha v triede Superposrt 300 a Oldřicha Podlipného v triede 125 Grand Prix.

Trieda štvrľlitrov, teda 250 cm3, spoznala dvoch víťazov, v sobotu sa radoval Rakúšan Christopher Eder, v nedeľu Petr Křen z Českej republiky. Slovenským fanúšikom urobil radosť Boris Korčák, ktorý zvíťazil v oboch jazdách triedy 400 Superposrt. V triede Supermono bol v sobotu najrýchlejší nemecký jazdec Daniel Zoernweg, v nedeľu sa ale musel skloniť pred umením českého pretekára Jana Huka.

Veľkou osobnosťou pretekov v Trenčíne bol Čech Marek Červený, ktorý má na svojom konte už tri tituly šampióna v medzinárodnom seriáli IRRC, ktorý je majstrovstvami Európy na prírodných okruhoch. Červený sa v Trenčíne predstavil v triedach Supertwin a Supersport a nebyť defektu pneumatiky v prvých pretekoch triedy Supertwin, bol by si tento skvelý jazdec z Trenčína odniesol štyri víťazstvá! V ostatných jazdách si totiž počínal suverénne. Rovnako ako aj jeho krajan Michal Prášek, ktorý vyhral oboje preteky najsilnejšej triedy Superbike a zo slovenských letísk má na svojom konte už pätnásť víťazstiev.

Mnoho víťazov priniesli aj preteky veteránov, sajdkár a Ducati Slovakia Cupu, a prítomní tak domov odchádzali s krásnymi zážitkami, aké si budú môcť vychutnať aj o rok. Organizátori z Motoclubu Baláž sa totiž už teraz začínajú pripravovať na preteky v roku 2024, ktoré by sa mali na letisku v Trenčíne uskutočniť na prelome augusta a septembra.