V uplynulých dňoch sa stretli organizátori medzinárodných pretekov na letisku v Trenčíne, aby prerokovali súčasnú situáciu okolo koronakrízy v súvislosti s organizovaním júnového podujatia (pôvodný termín 19.-21.6.). Na stretnutí sa zhodli na tom, že podujatie je práve pre okolnosti spôsobené pandémiou ochorenia COVID-19 v pôvodnom termíne nerealizovateľné.

Pri hľadaní náhradného termínu pretekov v Trenčíne pripadalo do úvahy niekoľko možností, pričom termíny bolo treba porovnávať a komunikovať s ďalšími s organizátormi pretekárskych podujatí či už na území bývalého Československa alebo medzinárodného šampionátu Alpe Adria, ktorého vedenie takisto pracuje na zmenách v kalendári.

Ako najideálnejší pre zorganizovanie pretekov na letisku v Trenčíne bol vybratý termín 28.-30. august 2020.

O detailoch podujatia budeme priebežne informovať.

Zdroj: Motoclub Baláž, Richard Karnok