Už sme si zvykli, že súčasťou pretekárskych podujatí na Slovensku je aj jedinečný Ducati Slovakia Cup, ktorý spája nielen majiteľov motocyklov kultovej značky z Bologne, ale aj tisícky fanúšikov popri pretekárskych okruhoch, ktorí obdivujú nielen krásny vzhľad týchto strojov, ale aj nádherný dunivý zvuk motorov. A keď sa k tomu pridajú krásne súboje na trati, ktoré nám už roky pretekári predvádzajú, máme radosť, že Ducati Slovakia Cup sa na okruhoch predstaví aj v roku 2019. Ja osobne som tejto triede veľmi naklonený, keďže som v 90. rokoch šesť rokov jazdil s motocyklom Ducati 748, z čoho päť rokov na majstrovstvách Európy a štyri z piatich titulov majstra republiky som vybojoval práve na Ducati.

V stredu 19. decembra som sa ako viceprezident SMF pre cestné preteky motocyklov stretol v obchodných priestoroch spoločnosti HS moto racing v Bratislave s pretekármi a organizátormi  Ducati Slovakia Cupu, aby sme nielen zhodnotili uplynulú sezónu, ktorá bola mimoriadne smutná kvôli náhlemu odchodu Ľuboša Gréča. Ten bol nielen importérom značky Ducati na Slovensko, ale aj zakladateľom Ducati Slovakia Cupu a doslova otcom všetkých slovenských Ducatistov. Je chvályhodné, že napriek jeho odchodu funguje seriál aj naďalej, zároveň ako tá najkrajšia pamiatka na jeho osobu.

Na stretnutí sa hovorilo aj o sezóne nachádzajúcej, a to o skoordinovaní termínového kalendára 2019, predpisoch a vyhodnocovaní pretekov a licenciách pre nadchádzajúcu sezónu. Zároveň bola predstavená nová trieda Babetta Cup. Na mieste sa riešili aj technické predpisy pre túto novú triedu, pre ktoré bol na mieste prítomný aj technický komisár SMF Norbert Mizere.

Diskusia sa niesla v znamení Vianočnej kapustnice, ktorú pre prítomných pripravil so svojim tímom majiteľ HS moto racing Rastislav Hlodák, ktorému za všetko patrí srdečná vďaka.

Všetky informácie o termínovom kalendári Ducati Slovakia Cupu, novej triede Babetta Cupe a technických predpisoch vám prinesieme na portáli Moto-cup.sk hneď po ich spracovaní.